Domů Služby Najděte v sobě energii na vyšší pracovní výkon

Najděte v sobě energii na vyšší pracovní výkon

Press

najdete-v-sobe-energii-na-vyssi-pracovni-vykon

V práci sice, navzdory všeobecnému povědomí, nezáleží vždy především na co nejvyšším výkonu, avšak když ho můžeme snadno a efektivně zvýšit, pro naše nadřízené to vždycky bude plus.

To, co zvládnete, by mělo být alespoň přibližně úměrné snaze, vynaložené energii a ocenění, které za to dostanete. V neposlední řadě byste z toho měli mít i dobrý pocit.

Pokud nic z toho nefunguje, možná bude lepší jet dlouhodobě na půl plynu než úplně vyhořet. Máte-li ale chuť se trochu zlepšit, čtěte naše jednoduché tipy.

Více energie

Každý z nás si může osvojit zdravější návyky, aby měl v průběhu dne celkově více energie. Zní to jako opakování trapných základních pouček, ale jde o něco, na co si často v průběhu svých běžných dní nevzpomeneme.

Například donutit se chodit dříve spát namísto sledování seriálů vyžaduje možná více disciplíny než plnění různých úkolů zadaných v zaměstnání.

Zdravě se najíst, mít dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, popřípadě omezit kofein a alkohol, pokud víme, že se nám jejich konzumace vymyká z rukou a narušuje to náš biorytmus.

Žít zdravě možná není tak zábavné, ale pomůže nám to s více aspekty našeho života než jen profesně.

Výkyvy výkonnosti

Dále velmi pomáhá sledovat sebe sama a přirozené výkyvy množství naší energie a výkonnosti v průběhu dní, měsíců nebo celého roku. Někdo je nejproduktivnější hned ráno po příchodu do nové práce, někdo má zase rád poloprázdnou odpolední kancelář anebo nejraději pracuje večer či dokonce v noci.

Měsíční koloběh se nejspíš týká zejména žen, které budou při troše pozorování schopné odhadnout, kdy jsou pracovně nejefektivnější a kdy naopak nastávají chvíle apatie, demotivace a únavy.

Na dny a čas, kdy jsme nabití, bychom si pak měli naplánovat ty nejnáročnější a nejnepříjemnější úkoly.

Inzerce práce zdarma na job portálu Jobsi.cz Vám pomůže k nalezení nového zaměstnání.

Další podobné články