Domů Služby Google čelí v USA obvinění, že jeho neaktualizované mapy způsobily smrt 

Google čelí v USA obvinění, že jeho neaktualizované mapy způsobily smrt 

Press

Philip Paxson zemřel loni v září, když se pokoušel přejet přes poškozený most ve městě Hickory v Severní Karolíně. Podle žaloby se firma dopustila nedbalosti, protože mu neposkytla informaci o tom, že most se před devíti lety zřítil.

Mluvčí firmy Googlu rodině vyjádřil soustrast. „Naším cílem je poskytovat v mapách přesné informace o trasách. Žalobu nyní studujeme,“ uvedl rovněž.

Paxson, který byl otcem dvou dětí, se vracel z narozeninové oslavy své devítileté dcery v domě známých a neznal okolí. Jeho žena už dříve odvezla obě děti domů, on se však zdržel déle, aby pomohl s úklidem.

„Neznalý místních silnic se spoléhal na mapy Google a očekával, že ho bezpečně dovedou domů k jeho ženě a dcerám,“ uvedli právní zástupci rodiny. „Opatrně jel v temnotě a dešti, nic netušíc podle zastaralých pokynů Googlu dorazil na místo, kterému, jak jeho rodina později zjistila, se po téměř desetiletí říkalo ‚Most nikam‘, a spadl do řeky Snow Creek, kde utonul,“ dodali.

Místní obyvatelé podle žaloby opakovaně kontaktovali firmu Google ve snaze o úpravu jejích map po zřícení mostu v roce 2013.

Rodina žaluje i tři místní podniky, které podle žaloby měly na starosti údržbu mostu.

Další podobné články